1. Priorytetowym celem kadencji jest poprawa stanu budżetu poprzez zwiększenie przychodów i racjonalizację wydatków:
Zabezpieczenie środków na niezbędne udziały własne (w tym projekty), które warunkują wykorzystanie przyznanego już dofinansowania w programach inwestycyjnych (ZIT i KPO).
Przegląd i przejrzyste zdefiniowanie zadań realizowanych przez pracowników i jednostki organizacyjne Gminy. Usprawnienie obsługi mieszkańców i inwestorów.
Stworzenie publicznego serwisu informacji przestrzennej o lokalizacji terenów inwestycyjnych, oferowanych usługach publicznych oraz obranych przez gminę kierunkach rozwoju.
2. Tworzenie korzystnych warunków dla inwestycji w infrastrukturę turystyczną poprzez prowadzenie aktywnej polityki w zakresie planowania przestrzennego:
Niezwłoczne przystąpienie do sporządzenia planu ogólnego całej gminy (zgodnie z ustawą o zagospodarowaniu przestrzennym powinien powstać do końca roku 2025). Priorytetem jest wygospodarowanie kwoty na I etap prac planistycznych, celem skorzystania z refundacji z KPO.
Określenie i uwzględnienie w planie ogólnym kierunków rozwoju gminy. Oferowanie inwestorom sprawnego przeprowadzania niezbędnych zmian planistycznych, w tym wykorzystywanie możliwości jakie dają zintegrowane plany inwestycyjne.
Wspieranie inicjatyw inwestycyjnych na obszarach związanych z istniejącą zabudową i dostępną infrastrukturą. Pozostawienie szczytów gór wolnych od zabudowy innej niż schroniska, wyciągi, wieże widokowe, itp.
3. Poprawa stanu infrastruktury drogowej ze szczególnym uwzględnieniem elementów związanych z bezpieczeństwem pieszych:
Pozyskanie środków na budowę ciągów pieszych z liniami krawędziowymi, najpilniejsza lokalizacja: ul. Leśnica i ul. Lachy w Brennej, ul. Bielska w Górkach Wielkich.
Doświetlenie istniejących i wyznaczenie nowych przejść dla pieszych.
Przygotowanie projektu modernizacji oświetlenia ulic i miejsc publicznych.
Określenie priorytetowych potrzeb w zakresie modernizacji dróg lokalnych i przygotowanie koncepcji realizacji tych zadań (PFU, ZRID, remont).
Analiza stanu prawnego gruntów pod drogami gminnymi, opracowanie programu ich regulacji.
4. Budowa PSZOK w przygotowanej już lokalizacji przy ul. Spółdzielczej w Górkach Wielkich. Uwzględnienie w projekcie pomieszczeń niezbędnych dla funkcjonowania Zakładu Gospodarki Komunalnej w tym pomieszczeń socjalnych.
5. Wsparcie w utrzymaniu właściwego poziomu wyszkolenia i gotowości operacyjnej OSP z uwzględnieniem również realizacji działań związanych z bezpieczeństwem i nagłymi potrzebami mieszkańców. Wsparcie w działalności młodzieżowych drużyn pożarniczych.
6. Budowa nowych ścieżek spacerowych i szlaków rowerowych oraz miejsc służących wypoczynkowi, rekreacji i aktywności sportowej:
Wykorzystanie zarezerwowanych środków z programu ZIT na dwa szlaki rowerowe, w Brennej i Górkach Wielkich.
Weryfikacja planu przebudowy terenu rekreacyjnego „Pod Brandysem” w Górkach Wielkich, rozpoczęcie etapowej realizacji tej przebudowy. Zapewnienie lokalizacji dla sprzedaży produktów regionalnych przez lokalnych przedsiębiorców i stowarzyszenia.
Zachowanie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Brennej Centrum, znajdującej się na zwróconym (wraz z boiskiem) pierwotnym właścicielom terenie.
Zaprojektowanie i budowa nowego boiska piłkarskiego (uzupełnionego o infrastrukturę lekkoatletyczną) w dogodnej lokalizacji.
Opracowanie projektu zadaszenia amfiteatru i modernizacja jego otoczenia (kładka do ul. Malinowej, aleja spacerowa przy Brennicy).
Przygotowanie koncepcji rozwoju turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów rowerowych.
7. Rozwiązanie problemów zabudowy terenów rolnych tzw. "domkami holenderskimi".
8. Poprawa zaopatrzenia mieszkańców gminy Brenna w wodę z sieci publicznej:
Analiza wykonalności budowy zbiornika wody pitnej „Polczany” (Brenna Węgierski).
Przygotowanie koncepcji budowy mniejszych ujęć wody pitnej na potokach w Brennej Leśnicy.
Kontynuacja rozbudowy sieci wodociągowej w Górkach.
9. Utrzymanie odpowiedniego poziomu jednostek oświatowych poprzez przegląd potrzeb i wspieranie szkół w zakresie prowadzenia zajęć dodatkowych w tym zajęć nie objętych programem nauczania, które pozwalają uczniom na rozwijanie różnych umiejętności, pasji i zainteresowań.
10. Wspieranie działalności organizacji pozarządowych: stowarzyszeń, fundacji, zespołów artystycznych, kół gospodyń wiejskich:
Analiza potrzeb wszystkich wspieranych organizacji. Rozwiązanie problemów lokalowych poprzez racjonalizację użytkowania lub remont/modernizację pomieszczeń niespełniających standardów dla obiektów publicznych. Aktywna współpraca z radą seniorów oraz organami innych organizacji wspieranych przez Gminę.
11. Wspieranie działalności klubów sportowych. Zapewnienie niezbędnej infrastruktury dla treningów piłkarskich i lekkoatletycznych.